הבלוג

חשיבה מנצחת מהספרים

 

אבני דרך להתפתחות אישית

 

אוהבים ספרי התפתחות אישית ומודעות אבל אין לכם זמן לקרוא אותם? רוצים לדעת מה הכי כדאי לקרוא? קראתם מזמן ושכחתם? אני כאן בשבילכם. משתפת אתכם בחוויה שלי מקריאת ספרים שהם אבני דרך משמעותיות בעיני, בליווי התובנות שלי וגם כלים ליישם התובנות בחייכם. 

כוחו של הרגע הזה

הקלאסיקה של כל הזמנים מאת אקהרט טולה. מהו הרגע היחיד שקיים בחיים ומדוע רק השהיה בו יכולה לגרום לדברים לקרות. ומתי מתחילות הבעיות (מז: כשאנחנו לא שם).

משפחה מודעת

ספרה של ד"ר שפאלי צבארי טרם תורגם לעברית, למרבה הצער, אבל הוא לדעתי אחת מאבני הדרך המשמעותיות להורות. 

צברי, ד"ר לפסיכולוגיה קלינית ומומחית למיינדפולנס, מדברת על עידן חדש בהורות, בו ההורה אינו "מעל" הילד, אלא מתפתח לצידו, ועל כך שהעבודה העיקרית של הורים בחינוך ילדיהם – היא לעבוד על יכולת הנוכחות וניהול התודעה של עצמם. מכרה זהב של נקודות מבט וכלים להורים, וגם למי שכבר סיימו את תפקידם כהורים פעילים. 

ארבע ההסכמות

עוד אחד מעמודי התווך של ההתפתחות האישית: ספרו של דון מיגל רואיז ובו הוא מתמצת ארבעה עקרונות, שאם רק נשכיל לאמץ אותם אל חיינו יאפשרו לנו לחיות את החיים אותם אנחנו רוצים לחיות. 

מתה להיות אני

אניטה מורג'אני מתה מוות קליני, וחזרה כדי לספר. בשנת 2006 היא היתה חולה בסרטן במצב סופני, נכנסה לתרדמת, אבל אז קרה משהו מפתיע – היא פגשה את אבא שלה, והחליטה לחזור.

את הסיפור שלה ואת התובנות עמן חזרה מהעולם שמעבר היא חולקת איתנו. השורה התחתונה: אהבה עצמית. 

החיים הם - נכתב לאחרונה