הורות מעוררת השראה

יעוץ זוגי

יעוץ הורי

"ילד שיהיה מאושר ויצליח בחיים" – זה מה שכל הורה יגיד שהוא רוצה עבור ילדיו.

השאלה הגדולה היא איך עושים את זה.

הרבה הורים עסוקים בשאלות כמו: איך לעשות שהם ישמעו בקולי, יפסיקו להתחצף. יעשו מה שאנחנו מבקשים, יכינו שיעורים, יסדרו את החדר, יעזבו את המסכים.

לא בזה עוסקת הורות מעוררת השראה (למרות שבמסגרת הורות מעוררת השראה כל הדברים האלה יקרו מאליהם). אם אלה השאלות שמטרידות אתכם – יש טובים ממני לעניין.

הורות מעוררת השראה היא תפיסת עולם, שאומרת שהתפקיד שלנו כהורים הוא לא "לחנך", "לעצב" ובטח שלא "לנהל" את הילד.

התפקיד שלנו הוא לעורר בו השראה לצמוח, להתפתח, לאהוב את עצמו, להרגיש בטוח בעולם, להרגיש חלק מהעולם ולהוציא מעצמו את המיטב.

הורה מעורר השראה הוא קודם כל מנהיג, דוגמא אישית. הוא מתפתח בעצמו כי כך הוא מהווה דוגמא לילדיו. הוא לומד לבטא את עצמו במתינות ובאהבה, כי זה מה שהוא רוצה שילדיו ילמדו. הוא חושף אותם לכמה שיותר אפשרויות, אבל עוזר להם לבחור בעצמם את הכיוון שלהם בחיים. הוא מעמת אותם עם המציאות אבל מעודד את הרצון החופשי שלהם, מלמד אותם לראות גם את הזולת, יוצר איתם שיתוף פעולה מתוך שמחה ואהבה ועל ידי כך עוזר להם לגדול למבוגרים שמחים, מצליחים וכאלה שתורמים לעולם.

הורה מעורר השראה יוצר עם ילדיו חיבור אמיתי, מהלב. הוא מכיר אותם. הם מכירים אותו. והם יודעים שלא חשוב מה יקרה ומה יעשו – הוא תמיד יהיה שם בשבילם.

בתהליך קצר של מספר מפגשים נבדוק יחד את האמונות על הורות שהבאתם איתכם מבית הוריכם. את החזון והערכים שלכם כהורים, ואיזה מין בית אתם רוצים ליצור עבורכם ועבור ילדיכם.

  • נלמד ליצור תקשורת, קשר וחיבור אמיתי מלב אל לב עם הילדים, לבטא אהבה ולהוביל ולהנהיג מבלי להצטרך להשתמש בכוח משום סוג שהוא.
  • נלמד איך לעורר את הרצון של הילדים לשתף פעולה במקום להתנגד,
  • איך לאהוב אותם גם כשהם לא אוהבים את עצמם
  • ואיך ולהוות עבורם עוגן בטוח בעולם, כזה שיאפשר להם לצמוח בנחת וברוגע.
  • נבחן יחד היכן אתם מרגישים שזה מצליח, והיכן אתם צריכים עזרה כדי להיות יותר מעוררי השראה ופחות כועסים ומתעמתים.
  • נטפל בחששות ובחרדות שלכם מלטעות ולקלקל.
  • ברגשות האשמה על זה שבגללכם הם ייצאו "סרוטים".
  • וניצור יחד אווירה של אהבה, שמחה, חיבור וביטחון.
רוצים משפחה שמחה? מלאת אחווה?
בית שנעים לחזור אליו וכיף להיות חלק ממנו?
מוזמנים לתהליך קצר ומשמעותי.